Czym kierować się kupując filtr do koparki?

 

Maszyny budowlane w zdecydowanej większości korzystają z napędu hydraulicznego. Dzięki temu maszyny te mogą osiągać zdecydowanie większą wydajność, chociaż z drugiej strony są one bardziej podatne na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dlatego też warto do takich maszyn dokupić odpowiedni filtr.

Jaki filtr do koparki Caterpillar?

filtry caterpillarMaszyny budowlane są w Polsce używane bardzo często, podczas realizacji różnego typu inwestycji. Maszyny te, takie jak na przykład koparki Caterpillar pracują w bardzo trudnych warunkach środowiskowych. Dlatego też każdy posiadacz takich maszyn powinien troszczyć się o to, żeby pozostawała ona w jak najlepszym stanie technicznym. Pomóc w tym mogą zdecydowanie filtry Caterpillar, dzięki którym jest znacznie mniejsze ryzyko, że dana maszyna budowlana nagle odmówi posłuszeństwa. Jest to niezmiernie istotne, gdyż usterka choćby jednej maszyny w czasie budowy można znacznie opóźnić przebieg prac. Filtry do maszyn takich jak koparka są w stanie bardzo skutecznie zatrzymać wszystkie zanieczyszczenia, dzięki czemu nie mogą one dotrzeć do silnika i go uszkodzić. To najtańszy obecnie sposób na to, aby zapobiegać poważnym usterkom silników maszyn budowlanych, usterkom, które często wymuszają zmianę silnika na nowy, co jest już bardzo kosztowne. Kupując filtr, oprócz skuteczności jego filtracji warto upewnić się co do jego pełnej kompatybilności z posiadanym przez nas modelem maszyny. Filtry spełnią bowiem swoje funkcje tylko wtedy, gdy są dobrze dopasowane do maszyny w której mają być zamontowane.

Dbanie o maszyny budowlane pozwoli uniknąć w sytuacji, gdy usterka którejś z nich doprowadzi do poważnych przestojów na budowie. Najlepszym sposobem na zapobieganie usterkom tych maszyn jest zakup wysokiej jakości filtrów, które ochronią silniki przed zatarciem.

Oryginalne filtry do maszyn Caterpillar znaleźć można na: https://motrol.pl/