Czym jest telewizja cctv?

Enigmatyczny skrót cctv, pochodzi z języka angielskiego i oznacza Closed-Circuit TeleVision. Co oznacza telewizję działająca w obwodzie zamkniętym. Często też spotkamy się z określeniem telewizja przemysłowa lub też telewizyjny system dozorowy. 

Dlaczego warto zainstalować telewizję cctv?

telewizja cctvInnymi słowy można też powiedzieć, że jest to system przesyłu obrazu, pochodzącego z kamer do wyznaczonych zestawów monitorów, albo rejestratorów obrazu. Oczywiście wszystko w celu zwiększenia bezpieczeństwa ludzi, obiektów, mienia, lotnisk, stacji kolejowych, dworców, a nawet całych miast. Zastosowanie telewizji cctv jest uniwersalne. Może być ona stosowana zarówno wewnątrz obiektów, jak i na zewnątrz. Kamery są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz bardzo wysokich, jak i bardzo niskich temperatur. Są kamery cctv, wyposażone w system rozpoznawania twarzy, czy też rozpoznające zbyt wysoką ciepłotę ciała. Telewizja cctv jednak często jest też wykorzystywana na użytek własnych posesji. Ma to znaczenie szczególnie dla osób zamożnych i wpływowych, które z łatwością mogłyby stać się celem grup przestępczych. Sama obecność monitoringu cctv, ma funkcję odstraszającą i działającą prewencyjnie. Banki, czy urzędy pocztowe też zawsze korzystają z takiego rozwiązania. Wydatnie pomaga to w identyfikacji sprawców aktów wandalizmu, czy przestępstw. Ze względu na duże zainteresowanie telewizją cctv, jej producenci nieustannie wdrażają nowe rozwiązania, dzięki czemu ich urządzenia sprzedają się jeszcze lepiej.

Zainstalowanie w swoim domu lub firmie monitoringu cctv, to doskonałe rozwiązanie. Szczególnie jeśli zależy nam na szeroko rozumianym bezpieczeństwie domowników i swojej okolicy. Koszt kamer cctv jest zależny od ich parametrów oraz marki producenta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.