Czym jest giełda b2b?

Handel jest jedną z najlepiej rozwiniętych branż na rynku, ponieważ obejmuje niemalże siedemdziesiąt procent przestrzeni. Można w nim wyróżnić kupców i sprzedawców detalicznych oraz hurtowych. Z myślą o tych drugich, powstały specjalne giełdy.

Dla kogo są giełdy B2B?

giełda b2bSamo określenie określenie B2B możemy być dla wielu niezrozumiałe, dlatego warto je wyjaśnić na wstępie. Skrót B2B oznacza Business to Business, czyli transakcje handlowe przeprowadzane między dwoma lub większą ilością podmiotów gospodarczych. Giełda B2B odnosi się do zakupów w hurtowych ilościach. W tym miejscu producenci zamieszczają ogłoszenia dotyczące sprzedaży, na które odpowiadają kupcy lub to kupcy ogłaszają chęć zakupu konkretnego towaru, a sprzedawcy na nie reagują. W taki sposób można kupić niemalże wszystko, gdyż giełda dotyczy każdego rodzaju towaru lub usługi. Oferty na giełdzie są podzielone ze względu na poszczególne kategorie, aby w łatwy sposób można było znaleźć interesującą ofertę. Jest to bardzo łatwy sposób na dotowarowanie swojej firmy w niezbędne produkty lub półprodukty w atrakcyjnych cenach, ponieważ transakcje odbywają się bez pośredników, którzy często pobierają spore prowizje. W taki sposób można się otworzyć na nowe rynki i odbiorców, z którymi będzie na stałe współpracować. Z takiej możliwości skorzystało już bardzo wielu przedsiębiorców, którzy prowadzą biznesy w branży motoryzacyjnej, kosmetycznej, spożywczej czy budowniczej. Każdy szuka oszczędności, a giełda bez wątpienia je zapewni.

Zaletą giełdy B2B jest jej szeroki zakres działania i możliwość dokonywania transakcji za pośrednictwem internetu, gdyż odbywa się ona online. Na rynku istnieje już od wielu lat i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem sprzedawców i kupców hurtowych.