Atrakcyjne działki budowlane

Wiele osób marzy o domku nad morzem, ponieważ znajdują się tu grunty ze wspaniałym widokiem, a nawet z dostępem do plaży. Kupując tu działkę rekreacyjną, zbudujemy na niej domek letniskowy, natomiast wybierając budowlaną, postawimy całoroczny dom.

Jakie warunki spełnia działka budowlana?

działki budowlane na sprzedaż okolice kołobrzeguPodstawowym źródłem informacji na temat gruntów znajdujących się na terenie kraju, jest prawo budowlane. Jeżeli chcemy uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnej działki, to musimy się udać do powiatowego Urzędu Architektury i Budownictwa, w celu udostępnienia informacji zawartych w miejskim planie zagospodarowania przestrzennego. Jest to dokument, będący pewnego rodzaju spisem większości działek znajdujących się na terenie danej gminy. Są w nim zawarte informacje na temat: ilości zabudowań na danej działce, ich wielkości i wysokości oraz szerokości elewacji, a także rodzaju zabudowań. Te informacje są niezbędne do postawienia na konkretnej działce obiektu zgodnego z obowiązującymi przepisami. Działki budowlane na sprzedaż okolice Kołobrzegu są najczęściej wybierane przez rodziny z dziećmi, ponieważ znajdują się stosunkowo blisko morza. Na działce budowlanej ze względu na jej parametry techniczne, można postawić dom jednorodzinny, osiedle mieszkaniowe, obiekty handlowe czy budynki pożytku publicznego. Oczywiście uzależnione to też jest od przeznaczenia danej działki, ale w okolicach Kołobrzegu najwięcej jest działek pod zabudowę jednorodzinną, które mają dostęp do drogi publicznej.

Działki budowlane mogą nabyć osoby prywatne, deweloperzy, prywatne przedsiębiorstwa, gminy czy instytucje państwowe. Jednak przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, konieczne jest uzyskanie stosownej zgody na budowę, którą wydaje odpowiedni urząd miasta.